24 hodin Le Mans Maco Racing Team 2016

24 hodin Le Mans Maco Racing Team 2016

7. - 10. 4. 2016 Top 10 pro Yamaha Maco Racing Team v Le Mans – Mimořádně napínavé závody přinesly první událost vytrvalostního mistrovství světa silničních motocyklů, které se uskutečnily ve francouzském Le Mans. Na start slavné 24-hodinovky se postavilo 57 týmů, mezi kterými nechyběl ani slovenský zástupce Yamaha Maco Racing Team.

PP Tuning Racing Parts jako technická podpora

Maco racing Team je jedním z významných teamů, se kterými naše společnost realizuje nové produkty. Testování je na vysoké odborné úrovni a reálnost testů je dokonalejší, než jakékoliv výpočty a zátěžové grafy v počítači. Produkty, které vydrží 24h vcelku bez jakékoliv údržby patří ke světové špičce. Během závodu dojde k přibližně 100.000 x použití řadící páky! ta je díky použití speciálních ložisek a tvrdého eloxování i po takto náročném závodě ve 100% kondici.

10. místo pro Yamaha Maco Racing Team

Jako závodníci se na motocyklu Yamaha slovenského týmu představili Marko Jerman ze Slovinska, Švýcar Gregory Junod a domácí Anthony Dos Santos. Všichni tři už mají zkušenosti s působením v týmu Yamaha Maco Racing a to bylo cítit od prvních tréninků. Na soutěžící týmy tentokrát čekalo mimořádně nepříjemné počasí, chlad a déšť ovlivnil nejen tréninky, ale i samotné závody, když během noci klesala teplota k hodnotě nula stupňů Celsia. Během kvalifikace v slovenském týmu zvolili tradiční taktiku jistoty, která znamenala 18. místo na startovním roštu.

Po startu závodu se však na týmovém motocyklu projevila porucha elektroniky, která odsunula Gregory Junod až na závěr pole jezdců a právě problém s elektronikou nakonec doprovázel slovenský tým až do konce 24-hodinových závodů. Ty se však staly mimořádně strhujícími, protože i přes zmíněný problém se tým propracovával výsledkovou listinou vzhůru a několik hodin před cílem bylo zřejmé, že jezdci útočí nejen na bodované pozice, ale i na umístění v první desítce! Hru nervů zvýraznil ještě déšť v samotném závěru závodu, ale vynikající desáté místo v celkovém hodnocení a šesté ve třídě EWC si už tým Yamaha Maco Racing vzít nenechal.