Dvanáctihodinový závod Mistrovství světa Endurance – Portimão 2016

Dvanáctihodinový závod Mistrovství světa Endurance – Portimão 2016

Yamaha Maco Racing Team s produkty PP Tuning

Na startovní listině nechybí slovenský tým Maco Racing, který je po úvodním podniku světového seriálu jedenáctý. V Portugalsku nastoupili v sedle Yamahy YZF-R1 (EWC) Švýcar Gregory Junod, Slovinec Marko Jerman a Francouz Anthony Dos Santos. Slovenský tým ukázal svoje ambice už v kvalifikaci, po kterých mu patřila desátá příčka na startovním roště. Svojí připravenost potvrdil slovenský tým, kdy se probojoval na vynikající pátou pozici. Díky technické poruše, slovenský tým musel v 9 hodině závodu odstoupit. Nicméně, tým vybojoval šest bonusových bodů za 5. místo po 8 hodinách závodu. 

Martin Kuzma, majitel týmu: „Obě kvalifikace proběhly podle standartního plánu, naší výhodou bylo, že jsme v kvalifikacích použili pneumatiky pro závody, a tak jsme vědeli, že po dobu závodů budeme moct útočit na přední pozice. Na start jsem vybral Marka Jermana, který tu zažíval doslova víkend snů. Po startě jsme do toho dávali maximum a dokázali jsme bojovat s továrenskými tymami. Bylo příjemné se na to dívat, ale vytrvalostné závodzy nejsou jednoduché a nás nakonec zradila technika, která nás vyřadila z boje o přední příčky. Ukázali jsme však, že máme na to být špičkou mezi soukromnými týmy a dokážeme potrápit i ty továrenské. I přes výsledky jsem spokojný a vďečný celému týmu, mechanikům, našim partnerům a fanouškům a tešíme sa na další závody."

Výsledky

Autodromo International do Algrave v portugalském Portimao hostil druhý závod letošního Mistrovství světa Endurance. V závodě na 12 hodin se bojovalo až do posledních okamžiků, když v cíli dělilo vítězem od druhého pouhých 0,081 sekundy, což na vytrvalostní závody je doslova nevídaný rozdíl.Do finiše závodu šly v jednom kole tovární Suzuki Endurance Racing Team a jeho konkurenční japonský výrobce v zastoupení týmu GMT94 Yamaha. V něm v závěru bojoval o každou sekundu Vincent Philippe, který se dokázal dotáhnout na vedoucí Suzuki a nakonec využít předjíždění pomalejších jezdců k postupu do čela závodu a posléze i k vítězství. Za druhým SERTem skončil na bronzovém stupínku tovární tým Honda Endurance Racing, který ale již ztrácel čtyři kola.Skvěle si vedl český tým Lukoil BMW Motorrad CSEU. Ten závod odjel pouze se dvěma jezdci, když Lukáši Peškovi sekundoval Rakušan Roland Resch.