Jeffrey Buis získává světový titul WorldSSP300 roku 2020

Jeffrey Buis se stal mistrem světa na Circuito do Estoril. Osmnáctiletý Holanďan získal světový titul s čtyřmi vítězstvími a osmi umístěními na stupních vítězů v roce 2020. Buis zahájil závěrečné kolo sezóny na okruhu Circuito do Estoril s náskokem 28 bodů oproti svému týmovému kolegovi Deroueho. Oba jezdci to během tréninku neměli snadné. Deroue se kvalifikoval osmnáctý, jednu pozici před Buisem. Koen Meuffels a Yuta Okaya odvedli lepší práci se šestým a desátým časem kola během Superpole.

Po startu prvního závodu byla velká vedoucí skupina s patnácti jezdci. Ve skupině byli všichni čtyři jezdci MTM Kawasaki MotoPort. Meuffels jel převážně v přední části skupiny a dosáhl svého prvního stupně vítězů v sezóně tím, že skončil druhý. Rozdíl s vítězem byl pouze 0,013 sekundy. Buis se v závěrečných fázích závodu dokázal propracovat až na šesté místo a skončil před Derouem, který prošel cílovou páskou jako osmí. Tento výsledek stačil na to, aby si Buis zajistil svůj světový titul. Osmnáctiletý jezdec se stal nejmladším holandským mistrem světa v silničních závodech; fantastický úspěch. Tým MTM Kawasaki MotoPort zakončil sezónu 2020 skvělým způsobem: světovým titulem pro tým a jezdce Buise. Deroue skončil jako vicemistr světa.

Jeffrey Buis: „Stále tomu nemohu uvěřit, ale jsme mistři světa! Nepopsatelný pocit! Rozhodně to nebyl snadný víkend, ale dostali jsme se tam, kde jsme. MTM Kawasaki MotoPort letos postavil fantastickou motorku a podpora v týmu je skvělá. Existuje tolik lidí, kteří mě v průběhu let podporovali. Chci za to všem poděkovat, protože jinak bych nemohl dojít tak daleko. Zejména bych chtěl poděkovat své rodině a sponzorům; tento světový titul patří i vám! “

PP Tuning je hrdým sponsorem týmu MTM Kawasaki MotoPort.