Jeffrey Buis získává světový titul WorldSSP300 roku 2020

Jeffrey Buis získává světový titul WorldSSP300 roku 2020

Jeffrey Buis se stal mistrem světa na Circuito do Estoril. Osmnáctiletý Holanďan získal světový titul s čtyřmi vítězstvími a osmi umístěními na stupních vítězů v roce 2020. Buis zahájil závěrečné kolo sezóny na okruhu Circuito do Estoril s náskokem 28 bodů oproti svému týmovému kolegovi Deroueho. Oba jezdci to během tréninku neměli snadné. Deroue se kvalifikoval osmnáctý, jednu pozici před Buisem. Koen Meuffels a Yuta Okaya odvedli lepší práci se šestým a desátým časem kola během Superpole.

Po startu prvního závodu byla velká vedoucí skupina s patnácti jezdci. Ve skupině byli všichni čtyři jezdci MTM Kawasaki MotoPort. Meuffels jel převážně v přední části skupiny a dosáhl svého prvního stupně vítězů v sezóně tím, že skončil druhý. Rozdíl s vítězem byl pouze 0,013 sekundy. Buis se v závěrečných fázích závodu dokázal propracovat až na šesté místo a skončil před Derouem, který prošel cílovou páskou jako osmí. Tento výsledek stačil na to, aby si Buis zajistil svůj světový titul. Osmnáctiletý jezdec se stal nejmladším holandským mistrem světa v silničních závodech; fantastický úspěch. Tým MTM Kawasaki MotoPort zakončil sezónu 2020 skvělým způsobem: světovým titulem pro tým a jezdce Buise. Deroue skončil jako vicemistr světa.

Jeffrey Buis: „Stále tomu nemohu uvěřit, ale jsme mistři světa! Nepopsatelný pocit! Rozhodně to nebyl snadný víkend, ale dostali jsme se tam, kde jsme. MTM Kawasaki MotoPort letos postavil fantastickou motorku a podpora v týmu je skvělá. Existuje tolik lidí, kteří mě v průběhu let podporovali. Chci za to všem poděkovat, protože jinak bych nemohl dojít tak daleko. Zejména bych chtěl poděkovat své rodině a sponzorům; tento světový titul patří i vám! “

PP Tuning je hrdým sponsorem týmu MTM Kawasaki MotoPort.